Tour 2021: 58 tijdrit kilometers en tweemaal Mont Ventoux
Het routeschema voor de Tour de France in 2021 is bekend gemaakt. De ronde start in Brest en zal eerst de Alpen en daarna de Pyreneeën aandoen. Verder telt het 58 tijdritkilometers.
Er zijn zes bergritten in de Tour. De legendarische Mont Ventoux moet in de elfde etappe zelfs twee keer beklommen worden, al ligt de finish van die rit na een afdaling in Malaucène. Het zwaartepunt van de 108ste editie van de Tour ligt echter in de Pyreneeën, waar de renners onder meer de Portet d'Aspet, de Port de Balès en de Col de Peyresourde moeten worden beklommen.
"We zullen een iets meer klassieke eerste week krijgen dan dit jaar", vertelde Prudhomme aan Franse media. "Door de start in Nice zaten we dit jaar meteen in de bergen. Volgend jaar is de Tour-start in Brest. De Bretoense heuvels zijn de Alpen niet. Maar we hebben wel enkele interessante heuvels gevonden."
🤩 Here is the official #TDF2021 route!
🤩 Voici le parcours officiel du #TDF2021 ! pic.twitter.com/MEoDFc2ph2
— Tour de France™ (@LeTour) November 1, 2020
rit | datum | start | finish | lengte |
1 | zaterdag 26 juni | Brest | Landerneau | 187 km |
2 | zondag 27 juni | Perros-Guirec | Mûr-de-Bretagne | 182 km |
3 | maandag 28 juni | Lorient | Pontivy | 182 km |
4 | dinsdag 29 juni | Redon | Fougères | 152 km |
5 | woensdag 30 juni | Changé | Laval | 27 km (tijdrit) |
6 | donderdag 1 juli | Tours | Châteauroux | 144 km |
7 | vrijdag 2 juli | Vierzon | Le Creusot | 248 km |
8 | zaterdag 3 juli | Oyonnax | Le Grand Bornand | 151 km |
9 | zondag 4 juli | Cluses | Tignes | 145 km |
10 | dinsdag 6 juli | Albertville | Valence | 186 km |
11 | woensdag 7 juli | Sorgues | Malaucene | 199 km |
12 | donderdag 8 juli | Saint-Paul-Trois-Chateaux | Nîmes | 161 km |
13 | vrijdag 9 juli | Nîmes | Carcassonne | 220 km |
14 | zaterdag 10 juli | Carcassonne | Quillan | 184 km |
15 | zondag 11 juli | Céret | Andorra la Velle | 192 km |
16 | dinsdag 13 juli | Pas de la Case | Saint Gaudens | 169 km |
17 | woensdag 14 juli | Muret | Saint-Lary-Soulan | 178 km |
18 | donderdag 15 juli | Pau | Luz Ardiden | 130 km |
19 | vrijdag 16 juli | Mourenx | Libourne | 203 km |
20 | zaterdag 17 juli | Libourne | Saint-Emilion | 31 km (tijdrit) |
21 | zondag 18 juli | Chatou | Parijs | 112 km |